Sokan kérdeztetek a viaszolás technikájáról, melyet korábban sima fehér gyertyacsonkkal csináltunk, azonban mióta a Pentart kihozta az új Vintage effect mediumot, azóta ez a technika is egy picit könnyebb és egyszerűbb lett.
Ebben a STEP by STEP leírásban a Vintage effecten kívül egy másik, szintén Pentart termékkel is megismerkedhettek, méghozzá a kétfázisos Mikrorepesztővel. A bemutató során egy egyszerű, könyv alakú papírmasé doboz átalakulását követhetitek nyomon, amit magamnak készítettem el régi családi fotók megőrzésére.

Magát az elkészítés folyamatát, annak lépéseit ezen a videón követhetitek nyomon, a felhasznált alapanyagokat, eszközöket azonban külön-külön is megemlítem alább itt a cikkben:
Felhasznált anyagok:
I. Home Déco akrilfesték sötétbarna színben, mely egy nagyon krémes, jól terülő festék és rengeteg színben kapható, nagyon szeretem őket használni. A festéshez lapos, szintetikus ecseteket használok, melyekkel nem csak a festékeket, lakkokat, de ragasztót is fel szoktam kenni.


II. Vintage effect medium, mely nagyon megkönnyíti a viaszolás technikáját. A folyadék fehér színű, de gyorsan átlátszóra szárad és egy egyhén viaszos, selymes felületet képez. Legjobban nagyon folyékony viaszhoz tudnám hasonlítani.


III. Pentart matt akrilfesték country rózsaszín színben, melyet szivacsecsettel viszek fel a felületre tuffoló mozdulatokkal.


IV. A festékfelületet csiszolópapírral (kb. 100-120 finomságú) szedem vissza és száraz ecsettel tisztítom meg a dobozt. Utána porpasztell krétával árnyalom a kopott részeket, majd a Pentart kétfázisos Mikrorepesztőjét használom. Bár mindkét folyadék fehér színű, száradás után átlátszók lesznek. Szép, egyenletes repedésekhez lehetőleg egy irányba vigyük fel a lakkrétegeket. Vízzel ki tudjuk mosni az ecsetből. A második réteget a már megszáradt első fázisra vigyük fel. Az első komponens egy kicsit sűrűbb, a másik egy jóval hígabb folyadék.


V. A repedések kiemelésére a Pentart Antikoló pasztáját használtam fehér színben, mely a narancsolajnak köszönhetően igazán kellemes illata is van. A pasztát száraz ronggyal visszatöröljük, így a felesleget le tudjuk szedni.

VI. Gesso, vagy Alapozó, melyet nem csak alapozáshoz, de fehér akrilfestékként is tudunk használni, akár festéshez vagy színkeveréshez. Nagyon krémes és szuperül fed akár már két rétegben is.

VII. Egyfázisú, vizesbázisú parkettalakkot használok a zárás képpen, mely fehér színe ellenére átlátszóra szárad. Én elsősorban a matt fényűt szeretem használni az antikolt, kopottas tárgyakhoz. A parkettalakkal kezelt felület ütésálló, kopásálló lesz és az adott tárgy áztatás és dörzsölés nélkül könnyen tisztítható.

VIII. Legyen szó fémről, fáról, textilről, papírról vagy más kiegészítőről, a Planatolban (könyvkötő ragasztó) még sosem csalódtam. Szinén fehér színű, de átlátszóra szárad. Gyorsan és erősen hat. Én ecsettel szoktam felvinni és vízzel ki is tudom mosni. PVA ragasztóként is keresheted a boltokban.

Ilyen és hasonló technikával készült munkáim inspirációnak:



Ha tetszett a bejegyzés, köszönöm, ha megosztod másokkal is.
További inspirációért, plusz tartalmakért kövess a Facebook oldalamon is, melyet ide kattintva érhetsz el.
Kommentek
Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be: